זיפות גגות

זיפות גגות – מתי כדאי לעשות?

כיצד מתבצע זיפות גגות? ומתי כדאי לבצע זיפות שכזה? לזיפות גגות ישנם יתרונות רבים, והוא זה ששומר על הגג שלכם ממפגעים. אז מה צריך לדעת על זיפות גגות? הכל בהמשך.

זיפות גגות

לפני הכל – כיצד מבצעים זיפות גגות?

  • ניקיון הלכלוכים בגג – זיפות גגות מתבצע בדרך כלל רק באופן מקצועי, וזאת לאחר ניקיון הגג , פינוי הגג בצורה יסודית, וניקוי הגג מאבק ולכלוך.
  • הוצאת אבנים משתלבות – בנוסף לפני, הזיפות יש להוציא אבנים משתלבות במידה וישנן כאלה, ולאחר מכן להתחיל בעבודת הזיפות.
  • בדיקה לפני שמתחילים – כדי לבצע זיפות ואיטום טוב לגג, חשוב לבדוק לפני שמתחילים לעבוד כי השיפועים של הבטון על גבי הגג טובים, וכי מי הגשמים יוכלו לאחר הזיפות לזרום בקלות לתוך המרזבים בקלות.
  • בדיקת מרזבים –  לאחר הניקיון יש לבצע בדיקת מרזבים ופתיחת מרזבים, ולאחר מכן יש לפתוח את המרזבים ולבדוק האם ישנן מפגעים במרזבים שעלולים להפריע לעבודת זיפות הגג.
  • יישום פעולות הזיפות – לאחר בדיקת המרזבים ובדיקתם תקינותם, מתחילים בפעולת הזיפות שכוללת בדרך כלל מריחת חומר ביטומני על כל אזור הגג, והוא החומר שמקשר בין הזפת לגג, לאחר מכן מזפתים ואוטמים את הגג תוך הימנעות מבועות באוויר, ופריסת יוטה על הסדקים של הגג טרם
  • זיגוג וסיום – את הזיפות מזגגים על הגג באמצעות דבק אקרילי ואבקות סיד שעמם מסיידים את הגג בסוף הזיפות.

כמה זפת צריך לגג?

על מנת לזקק את הגג באופן יסודי חשוב לדעת כי לזיפות של 100 מטרים תצטרכו כמות של 200 קילוגרמים של זפת. בנוסף, חשוב בעת הזיפות להיעזר באנשי מקצוע על מנת שלא תבזבזו חומר זיפות רב על ניסיונות שונים בזיפות הגג שלא יצלחו.

אז מתי מבצעים זיפות לגג?

זיפות לגג מבצעים במקרים של כאשר יש לתקן את האיטום בגג, בזמנים שלפני גשמים עזים, שלגים וסופות עזות, את הזיפות מבצעים על מנת להגן על הגג מפני שמש חזקה, וכאשר ישנם סדקים הזפת הישנה שכבר נמצאת על הגג.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *