מראות פנורמיות

איך בוחרים מראות פנורמיות

היום ניתן למצוא יותר ויותר מראות פנורמיות אשר מותקנות בצמתים שונים ברחבי העיר, ביציאה מחניות פרטיות, בנקודות אסטרטגיות בחניונים הציבוריים וכדומה. מדובר למעשה על מראות אשר כל המטרה שלהן היא להגדיל את שדה הראייה של הנהג, בנקודות בהן יש שטח מת. לרוב מדובר על צמתים ועיקולים, אשר לא מאפשרים לנהג לראות בצורה נוחה את כל השטח שנמצא מסביבו. החשיבות העצומה של המראות הפנורמיות, מתבטאת ביכולת שלהן לצמצם בצורה משמעותית את כמות תאונות הדרכים, אשר מתרחשות בשל שדה ראייה לקוי. המראה עצמה עשויה מחומר עמיד וחזק, אשר אינו נשבר בקלות ולכן יכול לשמש לאורך זמן. לרוב המראה מגיעה עם מתאם המותאם להתקנת המראה על עמוד, לכן במידה וקיים צורך להתקין את המראה על הקיר, יהיה צורך במתאם נוסף.

מראות פנורמיות

כל מה שחשוב לדעת לגבי מראות פנורמיות

מראה פנורמית אמורה בעצם לבטל את השטח המת, על מנת לאפשר לכל נהג ולכל הולך רגל לראות את הכביש ואת הסכנות והמכשולים השונים שטמונים בו. שטח מת יכול להתקיים בצמתים ובפניות חדות, אך גם ביציאה מחנויות, במעברים בין הקומות השונות בתוך החניון וכדומה. אזורים אלו עלולים לסכן כל אדם שמשתמש בכביש, כולל רוכבי אופניים, רוכבי אופנוע, הולכי רגל וכמובן נהגי רכב ונהגי מלגזות. הצבה של מראה פנורמית במיקום המדויק ובזווית המתאימה, יכולה לסייע לכל משתמשי הדרך לראות את השטח המת ובכך לשפר את רמת הבטיחות באזור ולמנוע תאונות דרכים מיותרות ומסוכנות. חשוב לבחור במראה פנורמית שתהיה בגודל המתאים, על מנת לאפשר ראייה טובה יותר של האזור המוסתר. החומר שממנו עשויה המראה חייב להיות עמיד לפגעי מזג האוויר השונים, היות ואין טעם להתקין מראה אשר תחליד כבר אחרי הגשם הראשון, או לחילופין תתייבש ותישבר בעקבות קרני השמש הלוהטות.

לסיכום, מראות פנורמיות נחשבות לאמצעי הבטיחות היעיל והשימושי ביותר במניעת תאונות דרכים. מראות המותקנות כהלכה, יכולות להראות את השטח המת הקיים בכל צומת ובכל יציאה מחניה, ובכך לאפשר לכל משתמשי הדרך לנוע בצורה בטוחה ומוגנת יותר. התקנת המראה נעשית בצורה פשוטה, ללא שום צורך בידע או ניסיון קודם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *