כך תשמרו על המשקפיים

כך תשמרו על המשקפיים שלכם לאורך זמן

אתם משקיעים זמן רב במציאת זוג המשקפיים המתאימים לכם. אתם מחפש את צורת המסגרת הנכונה, בדפוס או בצבע שמבטאים אתכם בצורה מושלמת. אחרי כל זה, כדאי גם שתדעו כיצד לשמור עליהם, קראו בהרחבה.

כך תשמרו על המשקפיים שלכם לאורך זמן

אתם ממתינים בסבלנות להתאמת העדשות ולשיחה ההיא שבה האופטיקאי אומר לכם כי המשקפיים החדשים מוכנים לאיסוף. אינכם רוצים לעשות הכול כדי שהמשקפיים הללו יחזיקו מעמד כמה שיותר זמן? 

מספר טיפים מעולים כיצד לטפל נכון במשקפיים

שטיפת המשקפיים במים לפני ניגובם או ניקוים, תמיד תסייע רבות לשמירתם. אפילו חלקיקי אבק או לכלוך זעירים, יכולים להתיישב על העדשה שלכם, ואם מנגבים את הלכלוכים על עדשה יבשה, הדבר יכול לשחוק את המשקף. 

רססו בזהירות חומר תקין על המשקפיים. אם אתם מתכוון להשתמש בחומר כימי, השתמשו בספריי שמיועד במיוחד לניקוי עדשות המשקפיים. לעולם אל תשתמשו בחומרים ביתיים כמו ווינדקס, מכיוון שכימיקלים אלה מכילים אמוניה, אשר למעשה תקרש את כל הציפוי שנמצא על העדשה. 

> קראו על מיפוי קרנית

כיצד לייבש את המשקפיים לאחר ניקוי

יבשו באוויר את המשקפיים שלכם. אם אתם יכולים, אפשרו למשקפיים שלכם להתייבש באוויר. זוהי דרך נהדרת נוספת למנוע מחומרים לא טובים להגיע לעדשה שלכם. 

אם אינכם מצליחים להניח אותם לייבוש באוויר, נגבו אותם בעזרת מטלית רכה ונקייה ומלאה ממוך, ולעולם אל תשתמשו במגבות נייר, רקמות או מפיות לייבוש העדשות שלכם. 

כל החומרים הללו, ללא קשר לרכותם בעורכם, הם בעלי משטח מרקם קשיח (יחסית), ויכולים לגרד את העדשות שלכם בקלות. 

כמו כן, הימנעו משימוש בזנב החולצה. אם הבגדים אינם 100% כותנה, הסיבים בבד יגרדו את עדשות המשקפיים שלכם ויהרסו אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *