מטבח גינה

איך בוחרים פינת ישיבה לגינה

מטבח גינהפינות ישיבה מעולות מביאות איתן הן נוחות והן פונקציונליות לחללים החיצוניים של הבית. עם שולחן מרווח ונוח לשימוש וכיסאות נוחים לישיבה, בסיס עץ או בסיס לבנים עובר מהפך והופך ליעד אכילה מעשיר חושים. מרפסת הצופה אל הגינה ובה ספה נפתחת נוחה או כיסא נדנדה- שניהם מצוידים בכריות נוחות ומפנקות, הופכים את המרפסת לחדר משפחה נוסף. מקום לעוף עליו ואליו בימים של מזג אוויר חם, וכאלה לא חסרים בארצנו.

לא כדאי להתעלם מהאפשרויות הקיימות מחוץ לבית. מרפסות , דקים וגינות, אפילו בדלי גינות, יכולים להפוך למקומות המועדפים על כל בני הבית. איך? בעזרת הריהוט הנכון.

לפניכם טיפים לבחירת הריהוט הנכון לחללים החיצוניים של הבית שלכם, שיהפכו את הבחירה לנכונה:

א. ערכו רשימה. חישבו על התפקיד שהחלל אמור למלא, בהתחשב בגודלו הנתון. האם אתם רוצים מקום לסעוד בו בלילות חמים? האם תרצו לערוך בו מפגשים חברתיים? האם סתם אתם מחפשים מקום לשבת ולקרוא בו או לשתות כוס קפה כשהמוסיקה מתנגנת באוזניכם? דרך אגב, חלל כזה יכול למלא מספר יעדים.

ב. שבו. פשוט שבו על הרהיט לפני שתיקנו אותו. אם תרצו להשתמש בו בצורה קבועה, עליו להיות נוח ומזמין ולא רק יפה.garden-wood-559643_640

ג. לכו על תחזוקה קלה. למה לבזבז שעות על תחזוקה, כשאפשר פשוט ליהנות ולנוח? מרבית המתכות והפלסטיק- וגם חלק ממוצרי העץ-  מושפעים מפגעי מזג האוויר. עץ המותאם למזג האוויר שלנו יראה נהדר גם אחרי שנים של שימוש.

ד. לקחת בחשבון אחסון. מוסיף שנים לריהוט אם ניתן לאחסן אותו בתקופות שאיננו בשימוש קבוע.

ה. בחירת צבעים חכמה. כשבוחרים בעץ, הצבע הטבעי הוא בחירה נהדרת. יחד עם זאת, גימור צבעוני עשוי להעניק הבזקי צבע נועזים לסביבה בה הם נמצאים. הכריות עצמן יכולות אף הן להוסיף צבע ורעננות לפינה.

ו. השקיעו באיכות. האמירה כי "זול עולה ביוקר"- נכונה. פלסטיק נראה נהדר על מדפי החנויות. אולם הם ייראו נהדר בחצר ובמרפסת שלנו למשך שנה או שנתיים. במשך הזמן הם יהפכו לפריכים ושבריריים, ויאבדו את מראם הצבעוני מלא החיים. אותו הדבר נכון לגבי רהיטי מתכת. הם יאבדו מצבע הגימור שלהם, ויחלידו.

ז. חפשו ריהוט רב תכליתי. ריהוט המאפשר ישיבה נוחה בשעת ארוחת ערב בחוץ, הוא שכיבה מענגת בבריזה הקלה בחוץ עם כוס משקה ביד. כיסא שניתן לשבת בו בנוחות בשעת קריאה או בשעת צפייה בטלוויזיה שגוררים החוצה.

ראו גם מטבח גינה- כל מה שרצית לדעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *