גופי תאורה לבית

כך תבחרו גופי תאורה מתאימים לבית

גופי תאורה יכולים לשמש רק כמטרה העיקרית שלהם, כמקום אחסון לבית המנורה, אלא גם יכולים לשמש כעיצוב הבית, ובהחלט ניתן לומר כי גופי תאורה מעוצבים מוסיפים נופך של עיצוב למראה הבית. אז איך בוחרים גופי תאורה מתאימים לבית? 

כך תבחרו כלי תאורה שמתאימים לבית 

  • תכנון נכון את של צרכי הבית– לכל בית יש צרכים שונים, לכן לפני שקונים גופי תאורה יש לחשוב על גופי התאורה, כדי שיתאימו לצרכים כמו גוון אור רצוי, עוצמת האור, עוצמה קבועה או כזו שניתן לשחק אתה, ועוד. תשובות לשאלות אלו יעזרו לבחור את גופי התאורה, המתאימים ביותר. 
  • יש לשים לב לדגם ועל נוחות השימוש– שני דברים חשובים להתאמה מעולה של גופי תאורה הוא הדגם. אם לדוגמא צריך להתקין גוף תאורה במסדרון ארוך יש לדעת כי יש לתכנן את מערכת החשמל, כך שתהיה נקודה של שקע בתחילת המסדרון ובסופו. תכנון נכון של הדגם ובחירת דגם המתאים להתקנה במסדרון ארוך יגרום לדעת ולתכנן את הבית להתקנת גוף התאורה.
  • להעדיף גופי תאורה חסכוניים יש להעדיף גופי נורה חסכוניים כמו נורות לד, אשר הם יחסכו את  החשמל הרב שגופי תאורה אחרים לוקחים, וכן הן לא פולטות חום לחדר.
  • יש להתחשב בקו העיצובי של הבית ראו כאן, למרות שמטרת גופי התאורה היא להאיר את הבית, חשוב מאד להתאים אותם לקו העיצובי של הבית. לבית המעוצב בעיצוב כפרי יתאים  גוף תאורה כזה, ולבית המעוצב בקו מודרני לא יתאים קו עיצוב כפרי. בנוסף יש הבדל בין גופים המתאימים לחדרים בבית, לדוגמא בחירת גופי תאורה לסלון, יש לבחור בגוף תאורה הצמוד לתקרה, גוף תאורה כזה מפזר את האור בצורה מקסימלית, לכן הוא דבר החשוב בישיבה בסלון. עוד דוגמא כגון, בחירת גוף תאורה לפינת האוכל, יש לבחון גוף תאורה שונה במקצת מהגוף בסלון, אשר מתאים לפינת האוכל, למרות ששני מקומות אלו שונים במטרתם, בבתים רבים חדר האוכל וחדר הסלון נמצאים במרחב משותף, אז יש לשמור בכל זאת על אותו קו עיצובי של הסלון.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *