גיינר או אבקת חלבון

גיינר או אבקת חלבון – ההבדלים בין המוצרים

רבים המתאמנים שרוצים להתחיל לצרוך אבקת חלבון או גיינרים על מנת לבנות מסת שריר ולקבל אנרגיה נוספת באימון. אבל מה ההבדל בין אבקת חלבון לגיינר, וכיצד ניתן לדעת מה כדאי לצרוך? כל הפרטים בהמשך.

מהו גיינר?

גיינר הוא בעצם אבקה שתפקידה לבנות מסת שריר. הגיינר מותאם למפתחי שרירים וספורטאים מקצועיים, כאשר המטרה של האבקת היא לפתח שרירים בריאים תוך עלייה במסת השריר.

הגיינר כמו אבקת החלבון, מופק ממי גבינה ותפקידו לספק חלבון, אך לגיינר ישנם מקורות עשירים של פחמימות טובות ובריאות לגוף בעוד שבאבקת החלבון אין בדרך כלל פחמימות.

בנוסף גיינרים מותאמים באופן אישי למתאמנים, ויש בהם רכיבים תזונתיים שמכילים שומן, פחמימות וחלבון, מה שאין תמיד באבקת חלבון.

גיינר או אבקת חלבון

מהי אבקת חלבון?

אבקת חלבון היא אבקה שמטרתה לבנות שרירים והיא מבוססת בעיקר על חלבונים. אבקת חלבון מכילה בעיקר חלב מלא שעליו להיות כ 87 אחוזים מהאבקה, 13 אחוזי מים, כאשר על האבקה להכיל לפחות 80 אחוזי חלבונים וקזאין. האבקה בניגוד לגיינר, אינה מכילה פחמימות ושומנים, וזהו ההבדל העיקרי.

אז לסיכום מהם ההבדלים בין אבקת חלבון לגיינר?

גיינר מכיל פחמימות, שומנים וחלבונים בזמן שאבקת חלבון מכילה כמעט רק חלבון.

אבקת חלבון נחשבת איכותית כאשר יש בה כמה שיותר אחוזי גבינה, גיינר לעומת זאת איכותי במרכיבים השונים שלו.

גיינר מתאים בעיקר למתאמנים וספורטאים, בזמן שאבקת חלבון יכולה להתאים גם למתאמנים וספורטאים וגם לאנשים שאינם מתאמנים אך צריכים להעלות במשקל.

ומה דומה?

שתי האבקות יכולות לעזור לבנות מסת שריר טובה ולהכניס אנרגיה במתאמנים.

את שתי האבקות יש לצרוך בזמן האימון.

גיינר ואבקת חלבון חשוב להוסיף לארוחה ולא במקום הארוחה.

את שתי האבקות ניתן לצרוך כמילקשייק בטעמים שונים.

מה חשוב לדעת?

חשוב להתייעץ עם תזונאית או מאמן כושר מקצועי כדי להבין כמה אבקת חלבון או גיינר יש לצרוך. ולדעת כי הגיינר אינו תחליף לארוחות, אלא משמש כתוסף תזונה.

]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *