ידועים בציבור פרידה

ידועים בציבור ובתהליך פרידה? אתם צריכים עורך דין מתאים

אנשים רבים בעולם המודרני בוחרים לחיות ביחד, לנהל זוגיות בריאה ומאושרת ללא שום צורך לערב בכך את המדינה או את הרבנות. לא מעט זוגות בארץ ובעולם בוחרים לחיות חיים מסוג זה, שאינם כוללים את הצורך לשנות את שם המשפחה שלהם, לשנות את הסטטוס שלהם בתעודת הזהות או להתעסק בכל צורה עם הממסד הדתי. מדובר לכאורה על דרך פשוטה ונוחה יותר ליצור זוגיות או משפחה, ללא שום צורך בטקסים דתיים ובירוקרטיה מייגעת. אך הבעיה מתחילה כאשר בני זוג ידועים בציבור מתחילים תהליך של פרידה, היות ובמקרים כאלו אין חוק מסודר הקובע את הזכויות והחובות שלהם האחד כלפי השני. עצם ההגדרה של ידועים בציבור הינה בעייתית, היות ואין תקנות מסודרות העוסקות בעניין. נכון להיום ההגדרה כוללת בני זוג שבחרו לקחת על עצמם את כל החובות והזכויות של דיני הנישואין, ללא האקט הפורמאלי של הרשמות ברבנות.ידועים בציבור פרידה

ידועים בציבור ובתהליך פרידה? אלו הצעדים הראשונים שיש לנקוט

פרידה הינה צעד כואב ולא פשוט לשני בני הזוג, ללא שום קשר מי יזם את הפרידה. מדובר על מצב קשה ואמוציונלי, שבו שני בני הזוג לא נמצאים במיטבם ולכן שיקול הדעת שלהם עלול להיות מעורפל. בשלב הזה חשוב ביותר לפנות לעורך דין מתאים שמתמחה בתחום, היות והוא יוכל לסייע, לייעץ ולהסביר את ההשלכות המשפטיות של הפרידה הזאת. אנשים רבים נוטים לחשוב כי פרידה בין שני בני זוג שאינם נשואים תהיה פשוטה וקלה יותר, מאשר פרידה בין בעל ואישה, אך למעשה אין זה כך. ידועים בציבור אומנם יכולים להיות מוכרים על פי החוק הישראלי, אך הזכויות והחובות שלהם בזמן פרידה אינם מוגדרים בחוק. לכן חשוב במיוחד להיעזר בעורך דין שמתמחה במקרים מסוג זה, היות ורק הוא יוכל להאיר אור נוסף על המצב ולהסביר כיצד יש לנהוג ומה ניתן לעשות. למשל, האישה יכולה לבקש מבן זוגה מזונות אזרחיים, היות ומגיע לה מזונות אישה בדיוק כמו לכל אישה נשואה.

לסיכום, בני זוג המוגדרים בתור ידועים בציבור ועומדים בפני פרידה, חייבים להתייעץ עם יונית גזל עו"ד גירושין המתמחה בתחום, על מנת להבין את הזכויות והחובות שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *