שולחן לפינת אוכל – כיצד קונים את השולחן הנכון

 

בעשורים האחרונים אנחנו יכולים לראות שינוי באופן בו אנחנו תופסים את השימוש בשולחן אוכל. בעבר, היינו נוהגים להשתמש בשולחן זה במטבח, הוא היה חלק בלתי נפרד ממנו. עם השנים, הוא יצא מתוכו ועבר אל פינה ייחודית משל עצמו, וכך נוצרה פינת אוכל. פינה שנמצאת, בדרך כלל, בטווח שבין המטבח לסלון, שם אנחנו יושבים בעת ארוחות צהריים, ארוחות שישי או שבת וכן כשאנחנו מארחים חברים או בני משפחה.

בחירה של שולחן אוכל דבר משמעותי, לא רק בגלל אופי השימוש בו, אלא גם בגלל העובדה שיש לו חלק משמעותי בעיצוב החלל של המבנה, הן של פינת האוכל והן של המכלול אשר בין הסלון למטבח. אנחנו מעוניינים ליצור עיצוב כולל תואם, עיצוב אינטימי וייחודי, שיעניק תחושה נעימה לכל מי שמגיע אלינו, בין אם זה בשביל לאכול ובין אם זה למשהו אחר.

לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של שולחנות לפינת אוכל, ובחלק הבא של המאמר נציג מספר נקודות שיעזרו לנו לבחור את השולחן האידיאלי עבורנו. לפני כן נציג 3 נקודות שיש להתייחס אליהן, כשאנחנו עומדים בפני בחירה של שולחן לפינת אוכל:

גודל פינת האוכל – שולחן אוכל תופס לא מעט מקום, לעיתים זה מגיע ל-1.5 מטר אורך ולעיתים אף יותר.  לכן אנחנו צריכים לבחור שולחן שיתאים לגודל הפינה, ויאפשר לנו לנוע בחופשיות.

מספר הנפשות שגרות בבית – גם אם אנחנו מארחים הרבה, עדיין נרצה לקנות שולחן, אשר קודם כל יתאים לצרכים שלנו, לכן חשוב שהוא יתאים לכמות הדיירים בבית, כך שכל אחד יוכל לשבת בצורה נוחה סביבו ולאכול.

ניידות – אם אנחנו מעוניינים להזיז את השולחן ממקום למקום, רצוי שהוא יהיה נוח לניוד והכי חשוב, שיהיה ניתן להזיז אותו מבחינת המשקל שלו.

דוגמאות לשולחנות אוכל

dining-room-1476060__3401

אנחנו מכירים כיום, מספר דגמים עיקריים של שולחנות אוכל. הדוגמאות הן שונות, הן מבחינת הצורה שלהם והן מבחינת החומר ממנו עשוי השולחן. כמו כן השולחנות נבדלים לא פעם, בצורת ההרחבה שלהם.

מבחינת הצורה, הרי שאנחנו מכירים שולחנות אוכל מרובעים, מלבנים ועגולים. השולחן הפופולארי ביותר הוא שולחן מלבני, כשלצדו שולחנות עגולים נחשבים מאוד פופולאריים בזכות צורתם. כאן המקום לציין, ששולחן מלבני הוא הרבה יותר נוח, מאחר והוא לא תופס מקום בקצוות שלא ניתן להשתמש בו.

מבחינת החומר הרי, מן הסתם, החומר הפופולארי ביותר הוא עץ (החל מעץ מלא וכלה מסיבית או סנדוויץ'), אך אנחנו יכולים למצוא גם שולחנות מזכוכית, ואלומיניום. בדרך כלל שולחנות עץ נחשבים לפופולאריים ביותר מאחר והם עמידים מאוד, חזקים, וניתן למצוא אותם בגוונים שונים.

מבחינת הרחבת השולחן, כמעט כל שולחן לפינת אוכל ניתן לפתוח אותו, בין אם זה פתיחה מהאמצע או מהצדדים. הפתיחה מאפשרת לשולחן להוסיף 2 עד 4 מקומות נוספים, סביב השולחן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *