תדלוק שגוי

הרכב לא מניע? כל הסיבות

רכב שלא מניע יכול לגרום ללחצים של ממש. אנחנו סומכים על כלי התחבורה העיקרי שלנו ובדרך כלל כשהוא לא מניע מדובר ברגע לא מתאים. ישנן סיבות רבות שבגללן רכב לא מניע כאשר הסיבות הנפוצות ביותר קשורות לבעיה חשמלית ברכב. מצבר ריק או מצבר תקול, סטרטר (המתנע של הרכב) או אלטרנטור תקולים ועוד. תקלות שכמעט כל מוסך נייד יוכל לסדר.

סטטיסטית מדובר במצבר

בדרך כלל כשהרכב לא מניע, מקור הבעיה הוא במצבר הרכב אשר אחרי על חילוק חשמל למערכות הרכב השונות. במידה והשארתם את הרדיו, האורות או מרכיב חשמלי אחר דולק לאורך זמן, סביר להניח שהוא פשוט גמר את כל ההספק החשמלי שהמצבר צבר בזמן הנסיעה האחרונה. בנוסף, פעמים רבות לא מדובר רק במצבר שהתרוקן אלא בבעיה במצבר עצמו שדורשת את החלפת המצבר.

סיבה נוספת שקשורה למצבר הינה אלטרנטור תקול. האלטרנטור אחראי על הטענת המצבר בזמן שהרכב נוסע וכאשר הוא תקול הוא פשוט לא מטעין את המצבר כך שהנסיעה האחרונה שלכם לא טענה את המצבר כלל. כאש האלטרנטור תקול, מדובר למעשה בשאלה של זמן עד שתגיעו למצב שבו הרכב פשוט לא מניע בניסיון ההנעה הבא.

סיבות נוספות

מצב שבו הרכב לא מניע כאמור, יכול להיגרם משלל סיבות. ישנם מקרים שבהם קודם הרכב לא משחרר את הנעילה. ייתכן וישנה בעיה באימובילייזר המגן על הרכב מפני פריצות החושד בכם כפורצי הרכב, מיכל דלק ריק לחלוטין או בעיה עקב תדלוק שגוי , בעיה במנוע וגם פיוז שרוף.

רוב התקלות יכולות להיפתר בקלות

במידה והבעיה היא אכן במצבר הרכב, לרוב מדובר באחד משני מקרים. במידה והמצבר התרוקן, תוכלו להניע את הרכב בעזרת כבלים המחוברים לרכב של אדם נחמד מהסביבה, חבר או הזמנת שירותי חילוץ. כאשר מדובר במצבר תקול, למרבה השמחה ניתן להזמין שירותי החלפת מצבר עד הבית או עד למקום בו עומד הרכב גם אם מדובר באמצע שום מקום. כאשר מדובר בקודן רכב שלא משחרר את הנעילה, ניתן להזמין שירותי ניתוק קודן כאשר מדובר בשירות שניתן במהירות וגם מאפשר התקנת קודן חדש במידה ומדובר בקודן שהתקלקל לחלוטין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *