תיק גב

מאפיינים של תיק גב מוצלח ואיכותי

תיק גבבשלב כזה או אחר של החיים כולנו נישא תיק על הגב שלנו, ואם הוא תיק כבד כדאי כבר שיהיה מדובר בתיק איכותי, אולם מה בדיוק מאפיין את כל אותם תיקי גב איכותיים ומוצלחים שרואים אותם בצורה תדירה על גבם של סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה, על גבם של תלמידים בבתי הספר ואפילו אצל אנשי הייטק שתמיד נושאים את מחשב העבודה שלהם איתם לכל מקום ולכל פגישה חשובה מחוץ למשרד? קראו את הדברים שהופכים כל תיק גב לכזה שכולם רוצים עבור עצמם.

רצועות

זה מאוד משנה למה מייעדים את השימוש של התיק שאותו רוצים לרכוש מכיוון שלפי הייעוד יש להחליט לגבי הבחירה של התיק הכי יעיל למשימה. כך למנשל כאשר רוכשים תיק המיועד לתרמילאים שמטיילים בצמשך של שעות ארוכות עם התיק הגדול על הגב הרצועות של התיק צריכות להיות כאלה שמספקות את מירב הנוחות ועם הריפוד הנכון המשא הכבד יהי פחות מורגש יחד עם רצועות שנסגרות על אזור המותניים ומאפשרות מקסימום של יציבות. כל תיק גב איכותי יהיה מאופיים ברצועות עבות ומרופדות שיהיו תפורות היטב אל התיק ולא יהיה כל חשש לקרעים שמאפיינים תיקי גב באיכות נמוכה יותר.

גב

מכיוון שתיקי גב הם כאלה שצמודים אל הגב הם צריכים להגיע עם אזור שממציג ריפוד נעים מצד אחד ובד שמאפשר מקסימום של אוורור מצד שני. אם ניקח בחשבון כי התיק צמוד ממש אל הגב הרי שמבחינה אורטופדית הגב יכול לשאת משקלים גבוהים שחייבים להגיע עם מבנה נכון אנטומית שאינו יוצר מעמסה גדולה מידי שתבוא לידי ביטוי בכאבי גב לאחר מכן. רצוי לוודא כי האזור של הגב בעל ריפוד עבה מבד נושם שתורם מבחינת מעבר של אוויר בצורה נעימה ואינו מכביד מבחינת המשקל הנוסף.

חלוקה לתאים

כל תיק חייב חלוקה נאותה לתאים, לכן הדבר שמאפיין תיקי גב מוצלחים בסופו של דבר הוא החלוקה של התאים בצורה הנכונה ביותר בהתאם לייעוד של התיק. לדוגמא אם רוכשים תיק גב עבור מחשב נייד מצפים כי יהיה אזור המיועד להנחת המחשב בצורה בטוחה שתשמור עליו מפני רטיבות ומכות וביתר האזורים שיהיה מספיק מקום להנחה של הציוד הנוסף כגון המטען של המחשב, העכבר ושאר ציוד שנדרש עבור עבודה או עבור לימודים.תיק גב

בד נושם

כאמור, תיקים אשר מיועדים לנשיאה על הגב הם כאלה שנמצאים בצמוד לגב של האדם שנושא אותו ולכן חשוב מאוד לוודא כי מדובר בבד שמגיע עם חרירים שמיועדים להעניק את מקסימום המעבר של אוויר בין התיק לבין הגב כדי שלא יהיה מקרה לא נעים של הזעה. הבדים שנראה לרוב יהיו דומים לבדים שנמצאים אפילו על נעלי ספורט שמיועדות לריצה ולהליכה ומכאן גם הרמה הגבוהה של תיקים אלה עבור המשתמשים בהם. הדגש לגבי בד זה הוא עבור אזורי הגב ורצועות הכתפיים, יתר הבד ראוי כי יהיה חסין מפני נוזלים לשם הגנה מיטבית עבור כל התוכן שנמצא בתיק, עבור מטיילים וסטודנטים כאחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *