קרמיקה

אנו כבר עדים לשינויים בעיצוב הבית שחלו בשנים האחרונות כולל ריצוף קרמיקה ברחובות וחיפויי קיר. העמידות בפני שחיקה של אריחים הינה גבוהה, הודות לטכנולוגיה החדישה והמתפתחת כל העת. ניתן למצוא למשל ריצוף שיהיה מאסיבי יותר. יש לבחור את הריצוף המתאים והאידיאלי לחללי הבית השונים אם למטבח, למקלחת ולחדרי השינה. כאשר מדובר על חללים לחים יותר, כגון אמבט או מטבח, יש  לבחור באריחים שמונעים החלקה ועמידים בפני לחות. אפשר למצוא היום אריחים בסגנון אתני או בסגנון עתיק שחדרו לאחרונה לאופנה כגון: אריחים בסגנון מרוקאי, ארמני ואריחים בסגנון איטלקי. יש לבחור באריחים כהים לחללים גדולים ואריחים בגוונים בהירים לחללים קטנים, על מנת לתת אשליה אופטית של חלל רחב יותר.

בחרו אריחי קרמיקה עם תו תקן ישראלי

יש תקנים בינלאומיים ותו תקן ישראלי ולכן, אם אתם רוכשים אריחים העשויים קרמיקה, לחללים השונים בביתכם, יש לוודא כי הם תחת תו תקן ישראלי. ככל שתלמדו יותר על הנושא באמצעות הרשת, כך תדעו מה המרכיבים של אריחי הקרמיקה, אם הם מיובאים ומאיפה ומהן הארצות המומלצות ביותר שמייצרות קרמיקה, פירמות וכדומה. הזיגוג, העובי, רמת השחיקה, החוזק אלה הם קריטריונים מכריעים בבחירה הנכונה של אריחים מסוג זה. אם לפני יותר משני עשורים, היינו רואים אריחים מקרמיקה רק בחדר האמבט ובמטבח, היום הדוגמאות של אריחים אלה הן מרהיבות ומשרגות כל בית ודירה, הן באמצעות הריצוף והן באמצעות חיפויי הקיר השונים.

קרמיקה גם במוסדות ציבוריים, בתי מלון ומסעדות

גם במוסדות, בתי מלון מפוארים, מסעדות ובתי קפה, ניתן לראות אריחים מקרמיקה במראה ובזיגוג מרהיב. האדריכלים ומעצבי הפנים, אוהבים מאוד לעבוד עם אריחים העשויים קרמיקה ,היות והדוגמאות המדהימות מתאמות לסגנונות שונים והתחושה היא מצד אחד יוקרתית, אך מצד אחד ביתית. כאשר אתם מעצבים את הבית, העסק או כל מקום אחר, יש להתייעץ עם מעצבי הפנים, אשר לבטח ידעו באילו אריחים כדאי לבחור על פי הסגנון והקונספט. יש כאלה שילכו על מותגים ויש כאלה שילכו על אריחים איכותיים תוצרת הארץ בעלי תו תקן ישראלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *