קניית תפילין

רכישת תשמישי קדושה כמו למשל קניית תפילין מתחילה בנכונות מי שמעוניין להשקיע בהן. תפילין, הן מצווה ולכן לפי חז"ל, יש להתהדר במצוות, כך שמי שמעוניין להשקיע בהידור, ישקיע יותר. מבחינת חומרי הגלם שמהם מייצרים את התפילין, יש עור בהמה גסה שהוא נחשב לעור איכותי, אשר מהם מייצרים תפילין איכותיות יותר ויש את עור העז שהוא עור דק יותר ואלה הן תפילין פשוטות יותר שהשחיקה בהן היא גבוהה יותר . גם הקלות בייצור התפילין, נחשבת לפשוטה וקלה יותר עם עור כבש או עז. החסרונות של תפילין העשויות מעור בהמה דק כגון כבש, שהן אינן עמידות לשנים והן עשויות להיפסל בשל מכה או נפילה.  מהבחינה ההלכתית, ישנו חיסרון מהותי באופן  הייצור לעומת בהמה גסה. לרוב ישנן פרשיות שמוכנסות בתפילין שהן ברמה נמוכה יותר מאשר בתפילין העשויות מעור בהמה גסה והן מושקעות יותר.  היתרון בתפילין מעור דק של כבש או עז שהן זולות יותר.

תפילין מהודרות בעבודת יד

תפילין העשויות מעור של שור, שהן בנויות מחתיכת עור אחת, תהליך הייצור ארוך ומסובך. תהליך שנעשה בעבודת יד, כל בית תפילין בנפרד וללא תהליך מכאני, שכבל שלב יכול להיווצר פסול, נדרש ידע וניסיון רב. בתפילין העשויות בעבודת יד, בסוף התהליך, מתקבלים תפילין עם רמת השקעה והידור גבוהה. מי שמעוניין לרכוש תפילין שתשרתנה אותו לשנים, כדאי כי קניית תפילין, תהיה של תפילין כשרות ומהודרות, כך שלא תישחקנה מהר וההוצאה לאחר מכן, תהיה כפולה ומכופלת.

היכן לרכוש תפילין כשרות ומהודרות

על מנת לבצע קניית תפילין נכונה, יש לרכוש אותן בחנות לתשמישי קדושה מוכרת. מדובר על תפילין ששוויין כמה אלפי שקלים, במיוחד אם הן כשרות ומהודרות . רכישה של תפילין כשרות ומהודרות, מראה על מעמד של אדם ועל כיבוד הדת. ההשקעה בתפילין מראה היכן הלב שלכם נמצא וקב"ה בוחן אותנו לפי הלב. כדאי לבצע סקר ולהגיע לכמה חנויות של תשמישי קדושה מוכרות ולבחון את המחירים ואת איכות העבודה. אם יש לכם המלצות לגבי חנויות של תשמישי קדושה ספציפיות, כדאי כי תבדקו אותן, כך שתוכלו לבחור מבין החנויות מי היעילה  והכדאית ביותר לרכישת תפילין כשרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *