קניית אזרחות זרה

קניית אזרחות זרה: 3 סיבות אמיתיות לתופעה

יותר ויותר רואים כי אנשים יהודים ישראלים שגדלים בארץ מחפשים אחר הדרך הכי טובה לרכוש לעצמם דרכון למדינה זרה. דבר זה מביא אל השאלה המאוד גדולה, מדוע שאדם יהודי שחי בארץ האבות יחפש אחר דרכון למקום שהוא אחרי הכל זר? הנה 3 סיבות עיקריות לתופעה.

יוקר המחיה בארץ

זה די ברור לראות כי עבור דירה פשוטה בארץ זוג צעיר צריך להשקיע הון רב מידי שמכביד על ההתנהלות היומיומית לאחר מכן בצורה בלתי אפשרית כמעט. כל דבר עולה הרבה מאוד כסף, ולצד דברים כושלים שלא מעניקים את האפשרות להתקדם צעד קדימה, זוגות רבים לא רואים את האור בקצה המנהרה שנקראת אורח חיים בזו המדינה. העלות של רכישת דירה לצד הרמה שבה משתכר הרוב המכריע של הישראלי הממוצע מביאים אל מלכוד שממנו אין כרטיס יציאה ומחייב צעד נועז כמו מעבר אל מדינה אחרת לאחר רכישת אזרחות זרה.

קניית אזרחות זרה

רמת חיים גבוהה באירופה

בלונדון הייאוש נעשה הרבה יותר נוח, בברלין יכולים להביא ילד ולצאת אל חופשת לידה למשך של שנה ובפורטוגל יכולים לרכוש דירה מפוארת שבה יש חדר לכל ילד ולכל דבר. השילוב הזה של חיים שבהם גם יכולים לרכוש דירה וגם לנהל את החיים לאחר מכן בצורה שאינה מכבידה מבחינה פיננסית מביא אנשים רבים לשקול את המעבר אל מדינה זרה עם הצעד של רכישת דרכון זר. כל אחד רוצה לחיות את החיים הללו בצורה הכי טובה שאפשר, וכאשר ישנה אופציה שקיימת בפועל ורק מצריכה השקעה של סכום פעוט בהשוואה לכל מה שקורה לאחר מכן, זו בהחלט משוואה קלה לפתירה שבה הציונות לא מהווה שיקול של ממש.

דרכון לכל מקרה

כאן טמון שיא האבסורד שבו אנשים רוכשים לעצמם דרכון אירופאי דרך האתר getpassport.co.il לכל מקרה שבו המצב בארץ ייעשה יותר נורא. למה זה אבסורד? כי מדינת ישראל הוקמה על מנת להוות מחסה עבור כל היהודים של כל העולם, ועם הזמן נראה כי יהודים בעידן המודרני מחפשים מחדש מקומות אחרים לחסות בהם בשל המצב הביטחוני הלא פשוט שקיים במדינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *