פתרונות אקוסטיקה

פתרונות אקוסטיקה שכדאי להכיר

אם אתם רוצים לבודד את הבית מרעשים או שאתם רוצים ליצור לעצמכם חדר סאונד או אפילו לבנות אופלן הקלטות – חשוב שתבינו מהם האפשרויות העומדות בפניכם.

כדי לבודד כל חלל או מכונה, כמו למשל בידוד מכונות וחללים במבני תעשייה, חשוב למצוא את הפתרונות הטובים ביותר שיוכלו להיות בתחום הבידוד והאקוסטיקה. אז מהן פתרונות האקוסטיקה שכדאי להכיר?

פתרונות אקוסטיקה
פתרונות אקוסטיקה
  • ספוג אקוסטי – ספוג אקוסטי הוא ספוג שמשתמשים בו בעיקר לבידוד חדרי מוזיקה, לבידוד בין חדרים ובידוד לתעשייה. באמצעות מינון נכון של ספוג ניתן גם לבודד רעשים , לבטל הד, וגם ליצור את הצלילים המזוקקים ואיכותיים ביותר.
  • תקרות אקוסטיות – התקנה של תקרה אקוסטית כדאי שתתבצע בזמן הבנייה. תקרות אקוסטיות שמפחיתות 33 אחוזים מהקול וההד נועדו לטפל בבעיות של רעש בבתים, ברעש בחללי עסקים, באולמות ספורט ואף באולמות אירועים.
  • תקרות אקוסטיות לחדרי מוזיקה – אותן תקרות אקוסטיות העשויות מחומר בשם PU  שהוא חומר מבודד העמיד מפני נזקי מים וקרינה, נפוץ גם כאמצעי בידוד לחדרי מוסיקה, אולפני הקלטה וחדרי קולנוע.
  • טיפול אקוסטי על ידי מומחים בתחום – לעיתים ישנה בעיה של רעש בבתים וחללים שכבר נבנו. לכן במקרים כאלה חשוב להתייעץ עם חברה שתוכל לבצע ייעוץ נכון לבידוד הרעשים, וטיפול אקוסטי ברעשים, תוך תכנון ובניה של כיסויים אקוסטיים מתאימים.
  • בידוד באופן עצמאי – אם אתם רוצים לבודד חדר או חלל מרעש באופן עצמאי, מומלץ מאד לפנות למומחים בתחום על מנת לקבל ייעוץ והכוונה בבחירת החומר המתאים ביותר לבידוד ובכך להבין מה היא הדרך לבצע את הבידוד באופן יעיל וטוב.

מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים חיפוי בידוד, ספוג אקוסטי או תקרה אקוסטית?

כאשר אתם מזמינים עבודת בידוד מסוג זה, חשוב לשים לב כי החומרים שבהם משתמשים הינם עמידים בפני אש, ידידותיים לסביבה, יכולים לשאת משקלים גבוהים במיוחד, ואינם מפרישים חומרים רעילים לסביבה.

בכך תוכלו להבטיח את הבידוד הנכון ביותר לחלל לבריאות שלכם ולסביבה, תוך שאתם מבצעים את הבחירה הכדאית ביותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *