קונסטרוקטור

קונסטרוקטור

בנייה או שיפוץ של בית, מצריכים את נוכחותם של אנשי מקצוע רבים מהתחום של פתרונות הנדסה ובטיחות. אחד מאנשי המקצוע הראשונים איתם אתם צריכים להתייעץ על הפרויקט שלכם, הינו הקונסטרוקטור. במאמר זה נסקור אחר שירותיו של מהנדס המבנים.

קונסטרוקטור – מתי תצטרכו אותו

הנדסת מבנים היא ענף של הנדסה אזרחית, כזו הכוללת יישום חוקי הפיזיקה, המתמטיקה והידע האמפירי, כדי לתכנן בבטחה את 'היסודות' ואלמנטים נושאי עומס של מבנים מעשה ידי אדם. 

הנדסת מבנים מודרנית של ימינו מספקת ידע רב ומפורט, שיכול לחזות במדויק את הביצועים של צורות וחומרים שונים המשמשים במבנים כדי להתנגד לעומסים ולחצים על מבנים. 

לאנשים המעוניינים במבנה מקצועי, אנחנו ממליצים על קונסטרוקטור מיומן ומקצועי אשר מאחוריו וותק וניסיון מוכח.

מה עושים מהנדסים מבניים?

מהנדסי מבנים הם אנשי מקצוע מיומנים, האחראים לדאוג שהמבנים בהם אנו משתמשים בחיי היומיום שלנו, כמו גשרים ומבנים גבוהים, יהיו בטוחים, יציבים ושאינם יתערערו בעומסים כבדים. 

הם עושים זאת על ידי יישום הידע הטכני שלהם כדי לציין סוגים שונים של חומרי בניין בצורות וגיאומטריות שונות, ומבני תכנון העומדים בפני לחצים ומתחים של סביבתם כגון עומסי כוח משיכה, סופות ורעידות אדמה.

קוד בנייה

בהתאם לתפקוד הבניין, ניתן להשתמש בסטנדרטים ובקודי הבנייה להערכת משקל הבניין, ועומסי שלג, רוחות ורעידות אדמה על המבנים. לאחר שהעומסים הפועלים על המבנה ידועים, ינותחו מרכיבי המבנה, כדי לקבוע את השפעתם של כל העומסים הללו על האלמנטים הבודדים של המבנה. 

תוכנת הנדסה, יכולה לשמש את מהנדסי המבנה לניתוח סוגים שונים של מבנים. רעיון טוב, הוא לבדוק את תקפות תוצאות התוכנה באמצעות ידע עיקרי ראשון ונוסחאות ניתוח מבניות בסיסיות, וכמובן נוסחאות שונות, עליהן הוגה הקונסטרקטור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *