סוגים של שעוני נוכחות

על מנת לוודא כי המשכורת שעובדי העסק מקבלים בסוף החודש, מגיע להם ביושר על ביצוע עבודתם באופן מושלם, משתמשים כל העסקים בשעוני נוכחות. שעון הנוכחות רושם את שעות פעילות העובד מרגע כניסתו למקום ועד צאתו.

בעבר, שעוני נוכחות היו לא מדויקים ולא אמינים, המוכשרים שבין העובדים ידעו גם איך לעקוף את השעון ולהזין פרטים מזויפים על שעות עבודתם. שעונים אלו עבדו כך שברגע העברת הכרטיס של העובד, שמו נרשם במערכת כעובד פעיל מרגע העברת הכרטיס. הבעיה בשעוני נוכחות אלה הוא שכל אחד יכול להעביר את כרטיסו מתי שירצה. עובד שרצה לאחר או שלא רצה להגיע לעבוד, היה נותן לחברו את הכרטיס על מנת שיעביר אותו בשעון הנוכחות.

שעון ביומטרי

כיום, שעוני הנוכחות פועלים על השיטה הביומטרית, כך שעובד שלא הגיע לעבודה, המכשיר לא זיהה את אצבעו / פניו / עיניו של העובד. על מנת לוודא שהעובדים אכן מופיעים בעבודה בזמן, ניתן למצוא מבחר סוגים של שעוני נוכחות שלא ניתן לזייף נתונים.

ניתן להתקין שעוני נוכחות מסוגים שונים בעסק שלכם לוודא את שעות פעילות העובדים. ניתן להשתמש בשעוני נוכחות המזהים את הכרטיס המגנטי של העובד. כמו כן ניתן להשתמש בשעוני זיהוי קרבה או שעוני נוכחות מכאניים. ישנם עוד סוגים של שעוני נוכחות שיקלו עליכם את המעקב אחר פעילות העסק שלכם.

מומלץ לשלב מערכות חכמות נוספות לעסק כמו מערכת אינטרקום מאתר ZBM.

אפליקציית נוכחות

בעסק בו העובדים שוהים במהלך כל שעות העבודה, ניתן להשתמש בכל הפתרונות האלה. אך אם יש לכם עסק של עובדי שטח כמו טכנאים, דוורים, חשמלאים, שרברבים ועוד רבים, שמקום עבודתם אינו קבוע, איך תוכלו לבדוק את פעילותם? אם יש לכם עובדי שטח, תוכלו להשתמש באפליקציות בהם העובד מעדכן את שעת תחילת העבודה, בעוד שהאפליקציה מזהה את מיקומו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *