רישוי עסקים

3 סיבות לפתוח עוסק פטור

עוסק פטור

כל מי שמעוניין לפתוח עסק חדש, חייב להתחיל את דרכו מעוסק פטור. מדובר על ההגדרה הבסיסית ביותר של עסק בארץ, אשר נחשב לעסק קטן שמחזור העסקאות השנתי שלו אינו עולה על 100 אלף ₪. לעומת עסקים אחרים הנחשבים לחברות או לעוסקים מורשים, עוסק פטור יכול ליהנות משקט תעשייתי מול רשויות המס לכל אורך השנה. הוא אינו צריך לדווח אחת לחודש, אינו מחויב בתשלום מקדמות והבונוס העיקרי- הוא אינו מחויב בתשלום מע"מ. כלומר כפי שמצויין גם במדריך עוסק פטור באתר taxman, עוסק פטור יכול לספק ללקוחות שלו מחירים מוזלים יותר, היות והוא לא חייב לצרף את המע"מ לקבלות שלו. בצורה כזו, הוא יכול ליצור תחרות בריאה מול עסקים גדולים יותר, אשר מחויבים לשלם מקדמות ומע"מ.

3 סיבות מרכזיות מדוע כדאי לפתוח עוסק פטור?

  1. חיסכון בעלויות. לעומת עסקים גדולים יותר אשר מחויבים להחזיק רואה חשבון או יועץ מס, על מנת לוודא דיווח הולם לרשויות ותשלום של מקדמות, עוסק פטור יכול להסתפק בדוח שנתי בלבד. מדובר על דוח שיש להגיש אחת לשנה, על מנת לדווח לרשויות המס לגבי ההכנסות השנתיות של העסק. במילים אחרות, התשלום עבור רו"ח או יועץ מס יהיה מינימלי, היות ומעבר לדוח השנתי, אין שום צורך בהנהלת חשבונות נוספת.
  2. פשטות. על מנת לפתוח עוסק פטור אין צורך לעבור תהליכים מסובכים ומורכבים, אלא ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית באמצעות פתיחת תיק במס הכנסה, במע"מ ובביטוח לאומי. פתרון זה מתאים במיוחד לעסקים שעדיין לא בטוחים בהיקף הפעילות שלהם וברמת הרווח שלהם, ולכן הם מעדיפים פשטות ומינימום של סיבוכים.
  3. אין צורך לשלם מקדמות ואין צורך בדיווחים חודשיים. לעומת עסקים אחרים שנאלצים לשלם מקדמות אחת לחודשיים ולדווח למס הכנסה אחת לחודש, עוסק פטור פטור מכל התהליך הזה. לאחר הגשת הדוח השנתי, נעשית שומת מס, אך ברוב הפעמים העסקים פטורים מתשלום למס הכנסה בשל מחזור הפעילות הנמוך שלהם.

לסיכום, ניתן למצוא יותר מ- 3 סיבות מדוע מומלץ לפתוח עוסק פטור במקום עוסק מורשה או חברה בע"מ. זוהי דרך נפלאה להתחיל את המסע שלכם בעולם העצמאות.

לעוד מידע בקרו באתר טקסמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *