משכנתא עסקית

משכנתא עסקית שונה ממשכנתא רגילה לרכישת בית. משכנתא עסקית ניתן לקחת בכמה אפשרויות כאשר המוכרת והטובה מכולן, היא זו שלוקחים מהבנק. אז מה זה משכנתא עסקית ובדיוק תצטרכו לדעת לפני שאתם לוקחים משכנתא עסקית מהבנק?

משכנתא עסקית

כל עסק, מתקיים על הכנסות וכמובן על הוצאות רבות. כדי שעסק יצליח בצורה הטובה ביותר, הוא זקוק לאשראי רב מהבנקים. משכנתא עסקית היא בדיוק זו שעסק, שרוצה להתפתח, יהיה חייב לפעול כדי לקבלה.

מהי משכנתא?

משכנתא, היא הלוואה מבנק או מוסד פיננסי אחר המסייעת ללווה לרכוש דירה או להגדיל את עסקיו. הבטוחה למשכנתא היא הבית עצמו או העסק. המשמעות היא, שאם הלווה אינו משלם תשלומים חודשיים למלווה, המלווה יכול למכור את הבית ולהחזיר את כספו.

איך עובדת משכנתא במילים פשוטות?

הלוואת משכנתא היא, בדרך כלל, חוב לטווח ארוך הנלקח ל- 30, 20 או 15 שנים. לאורך זמן זה (המכונה "תקופת ההלוואה"), תחזירו גם את הסכום שלוויתם וגם את הריבית שנגבה עבור ההלוואה. 

בזמן זה, תחזירו את המשכנתא בפרקי זמן קבועים, בדרך כלל בצורה של תשלום חודשי, המורכב בדרך כלל מחיובי קרן וריבית כאחד.

איך זה עובד?

בכל חודש, חלק מתשלום המשכנתא החודשי שלכם יפנה לתשלום הקרן, או יתרת המשכנתא, וחלק יעבור לריבית על ההלוואה. אם אתם מאחרים או לא משלמים את הלוואת המשכנתא שלכם, המלווה יכול להחזיר אליו את הנכס שלכם באמצעות תהליך של עיקול.

מבחינה טכנית, אתם לא הבעלים של הנכס עד שהלוואת המשכנתא שלכם משולמת במלואה. בדרך כלל, אתם גם תחתמו על שטר חוב בסגירה, שהוא ההתחייבות האישית שלכם להחזרת ההלוואה. זהו הליך שכדאי לעשות עם יועץ משכנתאות לעסקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *