הכל על חזרה לעבודה אחרי תאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שקרתה במסגרת העבודה ואשר מזכה את הנפגע בפיצויים מביטוח לאומי ולעיתים גם מהמעסיק וחברת הביטוח שלו. אך מה קורה לאחר ההחלמה מתוצאות התאונה וחזרה לעבודה? קראו על חזרה לעבודה אחרי תאונת עבודה באתר זכות ויוזמה.

חזרה לעבודה – באילו תנאים?

החוק קובע, כי עובד שחזר למקום העבודה לאחר תאונת עבודה, עם אישור מרופא תעסוקתי, רשאי לקבל את אותם התנאים, הוותק והשכר, שקיבל לפני התאונה. 

אם הוא סובל מפגיעה ממושכת, שלא מאפשרת לעבוד באותו היקף כמו לפני התאונה, הוא יכול לחזור למשרה בהיקף מצומצם יותר, או משרה שונה, שבה יוכל לתפקד באופן תקין, ,באותו מקום עבודה.

יחד עם הנושא של ימי מחלה ותאונות עבודה, חשוב לדעת כי חזרה למשרה מצומצמת או תפקיד פחות בכיר, עלולה לעלות לעובד בתנאים שצבר לפני התאונה והמעביד יכול להשאיר אותו במשרה הפחותה, גם לאחר החלמה מלאה.

תביעה לנכות מעבודה

אם העובד איבד חלק מיכולותיו בעקבות התאונה, הוא יכול להגיש תביעה לנכות מעבודה, בצורת פיצוי חד פעמי, או קצבה חודשית, אשר יכולה לספק לו פיצויים בגובה הסכום שהוא מפסיד לעומת ההכנסה שהיתה לו לפני התאונה.

ניתן להגיש תביעה זו גם אם העובד ממשיך לעבוד מייד לאחר התאונה, אבל הגשת התביעה מוגבלת בזמן ולכן חשוב למהר ולהגיש אותה ללא דיחוי.

את התביעה חשוב להגיש בסיוע עו"ד כדי להימנע מטעויות בעת הכנת התביעה ובעת ההגשה שלה, כמו גם להבטיח מיצוי מקסימלי של זכויות העובד מול המוסד לביטוח לאומי.

לסיכום, חזרה לעבודה לאחר תאונת עבודה היא מבורכת ואולם, חשוב להכיר את הזכויות שלכם ואת הבעיות שיכולות להתעורר, אם לא תממשו את הזכויות הללו כראוי. אם אתם זקוקים לייעוץ לאחר תאונת עבודה, התקשרו אלינו ונשמח לעזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *